31.03.2023

П'ЯТНИЦЯ

Ранкова зустріч   Розвиток зв'язного мовлення   Математика   Мистецтво


СИНОПТИК

У Кременчуці ясною погода буде зранку.  Іноді хмари закриваютимуть небо  та  можуть протримаються до пізнього вечора. Без опадів.

Температура (ніч -1'С), день( +1'С  +11'С). З цього дня розпочинаються ранні грози, раннє квітування кульбаби. Якщо на схилах пагорбів з'являються перші квіти кульбаби, значить початок квітня буде теплим.


Тема на ранкову зустріч:

Що ми знаємо про квітень?

Квітень

Весна квітня кожного року однакова: розпускається листя, виростає трава. Але кожен раз це нове диво. Кожен раз небачене, настільки чарівне й неймовірне диво. Ось маленька тоненька травинка піднялась крізь величезні грудки потрісканого старого асфальту. Звідки стільки сили в цих крихітних зелених листочків? Звідки стільки жаги до життя?

Ось грядка з весняними квітами. Господарочкам приємно покопатися навесні в землі. Ось вона, матінка, жива, пахуча. У квартирі не всидіти. Все співає, кличе. Хлопчаки, футбол, ролики та скейти.


РОЗВИТОК ЗВ'ЯЗНОГО МОВЛЕННЯ

І згадуємо, що таке есе?

Есе — це прозовий твір невеликого обсягу і вільної композиції, який виражає індивідуальні враження та міркування з конкретного приводу чи питання і явно не претендує на визначальне або вичерпне трактування предмета.

Я мрію піти до лісу, коли там будуть цвісти проліски. Це незрівнянне, неповторне видовище! Я обожнюю весну, адже вона дарує чудовий настрій!

Есе «Незабаром весна»

Незабаром настане весна. Нарешті! Я так люблю цю пору року!

Коли настає весна, з’являються перші квіти: проліски, конвалії, тюльпани. Вони мають такий приємний аромат! Світитиме яскраве сонечко, повернуться з вирію птахи, які відлітали восени. Вони радітимуть та співатимуть свої чарівні пісні.


Чим відрізняється від твору-мініатюри?


Міні-твір на тему «Красуня-весна»

Одного сонячного ранку до дерев у садку доторкнулося щось тепле і лагідне. То летів весняний вітер. Він приніс на своїх крилах теплу весну.

Прокинулися дерева, розправили плечі. Зазеленіли їхні бруньки. З’явилися перші ніжні квіточки. Бо прийшла красуня-весна!


Короткий твір про весну з прислівниками

З давніх-давен український народ вшановує прихід весни. Навесні всі люди радіють пробудженню природи.

Позаторік березень був морозний. Навіть наприкінці місяця де-не-де стояв сніг. На щастя, минулого року весна була ранньою. Наразі ми дуже чекаємо її настання. Незабаром квітень, але ще дуже холодно.


Або від звичайного твору .Чим відрізняється?

Твір на тему «Прийшла весна»

План

1. Прихід весни
2. Всюди весняні зміни
3. Природа оживає
4. Довгоочікувана пора року

З землі ще не зійшов сніг, а в душу проситься весна. На ясному небі сяє сліпуче сонце. Бурульки на будинках почали скиглити, плакати: вони не хочуть залишати свої затишні місця. Задзюрчали веселі струмочки. Вони срібляться від сонячних променів. На вулицях почалася метушня. Маленькі діти шукають зручний момент, коли мама відвернеться, — залізти в калюжу.

Весна прийшла в місто. На газонах з-під снігу вже проглянула земля, від якої пахне сирістю. Мостова й тротуар вкриті калюжами, хлопці пускають кораблики й будують греблі.

Дерева голі, але вже живуть, дихають. На кущах, на яблунях та інших деревах незабаром набухнуть бруньки й з’являться маленькі листочки.

Весна, на мою думку, найживіша з усіх пір року. Адже саме з її приходом прокидаються звірі, птаство, все навколо оживає, і як ніби заново починається життя. Розходяться на небі хмари, та воно стає блакитним. Можна лягти на першу травичку і, дивлячись в небо, помріяти. І стає радісно на душі, ніби заново народжуєшся. Природа вбирається в яскраві фарби. Як здорово прокидатися вранці під спів птахів! Вийти на вулицю і вдихнути запах теплого вітерцю! Як чудово пахне весною! Навіть люди стають добрішими та частіше посміхаються.

Прийшла весна, довгоочікувана й всіма нами улюблена!


На самоопрацювання:

Спробуйте,  у робочий зошит з української мови, написати есе про сьогоднішній день.


МАТЕМАТИКА

Вимірюємо площу фігури палеткою.

Знаходимо площу квадрата і прямокутника.

https://www.youtube.com/watch?v=gJ8fAFvDrRQ











На самоопрацювання:

Накресліть у зошит простим олівчиком якусь фігуру нерівної форми. За допомогою палетки знайдіть її площу. Наприклад.









МИСТЕЦТВО













https://www.youtube.com/watch?v=djZFImzkWek

МАЛЮЄМО КОТА




Коментарі

Популярні дописи з цього блогу