Читання і українська мова.

1. У зошит з читання записати визначення,що таке легенда. Вивчи!

Легенда — усне народне оповідання про чудову подію, що сприймається як достовірнеЛегенда – це поетична оповідь про яку-небудь історичну подію, усне народне оповідання про чудесну пригоду, котра сприймається як достовірна. Легенда - приблизний синонім поняття міф; епічна розповідь про те, що відбувалося в незапам'ятні часи.

https://www.youtube.com/watch?v=3ah8lF-C1IA

Також визначення є у вас у підручнику на сторінці 41. 

2. Перечитайте легенду " Хліб і золото". 

- Визначте її головну думку.

- Запишіть її в робочий зошит.


Хліб — всьому голова !


"Хліб — всьому голова" всім відоме українське прислів'я. В ньому закладена вікова мудрість українського народу, який протягом усього розвитку приділяв хлібу велику увагу. Якщо буде хліб, буде мир, буде щасливе здорове життя народу нашої країни.

Українська мова


Іменник – це самостійна частина мови, що означає предмет, відповідає на питання хто? (до істот) і що? (до неістот). Без іменників складно уявити наше мовлення – вони основа кожного сказаного нами речення.




На уроці домовились завести зошит (в лінію). В нього ми записуємо основні правила і вивчаємо. Готуємось до ДПА (Державна підсумкова атестація).

1. Запишіть у цей зошит правило про іменник. Можна з блогу, або підручник ( ст.33,34). Завчіть!

2. Списати інформацію з вправи 4 (ст.33) і виконати завдання .



Швейцарія — країна в серці Європи, межує з Німеччиною на півночі, Італією на півдні, Австрією й Ліхтенштейном на сході та Францією на заході. Понад 60% її території займають Альпійські гори, вкриті льодовиками, луками та озерами. 

Цюріх — найважливіший фінансовий і промисловий центр країни. До великих міст також відносяться Женева, відома своїми фірмами-виробниками швейцарських годинників і ювелірних прикрас, Базель — третє за величиною місто Швейцарії, центр фармацевтичної промисловості,  Лозанна — місце знаходження двох університетів та Міжнародного Олімпійського Комітету з відомим Олімпійським музеєм.

Клімат

Клімат у країні помірно-континентальний, проте температура коливається залежно від регіону. У середньому з липня по серпень температура повітря становить від 18 °С до 28 °С, а із січня по лютий — від -2 °С до + 7 °С. На півночі й у центральній частині країни погода визначається впливом Атлантики, а на півдні переважає м`який середземноморський клімат.

Кухня

Швейцарська кухня сформувалася під впливом сусідніх країн: Франції, Італії та Німеччини. Однак володіє вона і рядом унікальних страв. Так, обов`язково варто спробувати фондю — шматочки підсушеного хліба, які вмочують у розплавлений сир. Поряд із класичним рецептом великою популярністю також користується варіант зі свіжими фруктами й гарячим шоколадом.

Головні інгредієнти місцевої кухні: молоко, масло, сир, борошно, яйця, овочі, м`ясо. 

2. Виконати письмово впр.5(ст.34).

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу