29.10.21

Позакласне читання

Як подружитися з Чакалкою.За мотивами повісті з книжки:Іван Андрусяк .Стефа і Чакалка.


«Стефа і її Чакалка» — повість-казка українського письменника Івана Андрусяка, опублікована в 2007 році видавництвом «Грані-Т» у видавничій серії «Сучасна дитяча проза». Книжку проілюстрував художник Ярослав Коломійчук.

Вам сподобалася ця книга!



Ми вже знайомились з творчістю цього автора.

«Стефа і її Чакалка» — повість-казка українського письменника Івана Андрусяка, опублікована в 2007 році видавництвом «Грані-Т» (Київ) у видавничій серії «Сучасна дитяча проза». Книжку проілюстрував художник Ярослав Коломійчук.

«Стефа і її Чакалка» належить до найпопулярніших і найулюбленіших читачами творів сучасної української літератури для дітей. У повісті автор використовує фольклорний образ Ча́калки — казкової істоти, якою на Слобожанщині й Полтавщині в давнину батьки лякали своїх неслухняних дітей: мовляв, та прийде вночі, забере таку дитину в мішок і понесе в темний ліс. Саме так і стається з героями повісті, які втрапляють у казкову «школу чакалок і бабаїв», де їм дозволено робити все, що заманеться. Письменник описує ці сцени з гумором, проте головну увагу концентрує на дитячій психології, наголошуючи на тому, що добро й любов перемагають неодмінно, й завдяки їм дитина може навіть «перевиховати» казкове страшидло.

У 2011 році вийшло друге видання повісті, для якого автор наново відредаґував текст і додав новий «Розділ одинадцятий з половиною, бонусний, у якому ми дізнаємося про те, як не спалити школу»; а видавництво підготувало нову обкладинку.

У 2010 році у видавництві «Грані-Т» вийшла пригодницька повість-казка Івана Андрусяка «Кабан дикий — хвіст великий…», у якій читач знову зустрічається з героями повісті «Стефа і її Чакалка». В інтерв'ю автор наголошував, що цей твір написаний на прохання маленьких читачів, яким сподобалися Стефа і Чакалка і які хотіли знати, що з цими героями станеться далі.

У 2012 році за мотивами повісті «Стефа і її Чакалка» Іван Андрусяк написав п'єсу «Як подружитися з Чакалкою». Прем'єра вистави за цією п'єсою відбулася в Чернігівському театрі ляльок ім. О. П. Довженка 23 і 24 лютого 2013 року. Постановка головного режисера театру, заслуженого артиста України Віталія Гольцова, сценографія Василя Виходцевського. Роль Чакалки зіграла актриса Ніна Засько, Стефи — актриса Тетяна Булавіна.

У 2016 році у видавництві Фонтан казок вийшла друком книжка «Стефа і Чакалка», яка включає одразу три повісті: «Стеаф і її Чакалка», «Кабан дикий - хвіст великий» і нову, третю історію з цими героями - «Чакалка і Чупакабра». Також із квітня 2016 року повість «Чакалка і Чупакабра» почав друкувати з продовженням журнал «Барвінок».


Автор вибудовує оповідь про свою маленьку героїню так, що читач-дорослий має зрозуміти, як, попри якісь суперечності, створити для дитини в сім'ї відчуття захищеності. Що для цього необхідно і казку на ніч почитати, і побавитися, і виважено поговорити з дитиною про серйозні речі, наприклад про те, як поборювати свої страхи, як вчитися розуміти потреби інших людей і співчувати їм. 

Перечитайте мізансцену  з хрестоматії сторінка20-31.Познайомтесь з героями.


https://mon.gov.ua/storage/app/media/zagalna%20serednya/pochatkova/hrestomatiya_ukr-lit-3-4klass.pdf


Один із героїв Хрущ.Травневий жук,страшненький,але добрий.

Вилетів із вірша . Можливо,колись був Антоничем.

Богдан Ігор Антонич, якого ми не знали-український поет(1909-1937)



          • 5 жовтня виповнюється 110 років від дня народження поета з Лемківщини, модерніста, який носив «сонце у кишені» Богдана Ігоря Антонича. Яким було його життя? Чим був важливий для української літератури? Які смисли його творчості відроджуються й зараз?

Розповідаємо вам про поета цікаві факти — і сподіваємося, що ви дізнаєтеся про нього дещо більше, окрім того, що «Антонич був хрущем, і жив собі на вишні» української поезії.

 Був гімназистом, багато читав і  вчився.

  Так можна охарактеризувати ранні роки життя Антонича .


 Перші свої вірші Антонич друкував під псевдонімом Ігор Ігоренко .

За свою творчість автор став лауреатом премії Львівського товариства письменників.Помер поет у віці 28 років від давніх проблем.

 Похований на Янівському цвинтарі у Львові.

Тож приємного читання!



 


Потім урок фізичної культури.

Виходьте на подвір'я.

Насолоджуйтесь осінніми пейзажами,грайте в рухливі ігри,займайтесь ходою,бігом.



















 



Коментарі

Популярні дописи з цього блогу